بهداشت و سلامت

عجیب ترین ترندهای سلامتی چیست؟

روندهای سلامتی می آیند و می روند و برخی از آنها می توانند کاملاً غیرعادی یا حتی عجیب باشند. در اینجا چند نمونه از برخی از روندهای عجیب سلامتی که در سال های اخیر سرفصل خبرها بوده است، آورده شده است.

عجیب ترین ترندهای سلامتی

آب آشامیدنی خام: آب خام، آب تصفیه نشده و تصفیه نشده ای است که مستقیماً از منابع طبیعی می آید. برخی از طرفداران بر این باورند که این آب طبیعی تر و سالم تر از آب تصفیه شده است، اما کارشناسان بهداشت در مورد خطرات بالقوه نوشیدن آب تصفیه نشده، از جمله وجود باکتری های خطرناک، انگل ها و سموم هشدار می دهند.

درمان ادرار: درمان با ادرار. یکی از شگفت انگیزترین روندهای سلامتی مصرف ادرار خود یا استفاده موضعی از آن برای بسیاری از فواید سلامتی است. طرفداران ادعا می کنند که خواص ضد التهابی دارد و می تواند سیستم ایمنی را تقویت کند، اما هیچ مدرک علمی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد. ادرار در واقع مواد زائد بدن است و برای استفاده داخلی یا خارجی توصیه نمی شود.

خودپرستی: خود گرایی این باور است که انسان می تواند بدون نیاز به نور، هوا و در برخی موارد غذا و آب زنده بماند. پیروان این عمل شیطانی ادعا می کنند که می توانند با جذب انرژی از خورشید یا کیهان، خود را تغذیه کنند. اما این باور علمی نیست و روزه داری طولانی مدت یا عدم تغذیه می تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند و یکی از عجیب ترین روندهای سلامتی پوشیدن کفش است. اگرچه اعتقاد بر این است که این نوارها سموم را از بدن خارج می کنند، اما هیچ مدرک علمی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد. هر گونه تغییر رنگ یا بو به دلیل رطوبت و عرق است نه تمیز کردن. فیلر (روغن نارگیل) گنجانده شده است. مدت‌ها اعتقاد بر این بود که این ماده به حذف سموم از دهان، بهبود سلامت دهان و همچنین سلامت سیستمیک کمک می‌کند. روغن کشی ممکن است فوایدی برای سلامت دهان مانند التهاب لثه و عقب نشینی لثه داشته باشد، اما هیچ مدرک علمی برای تمیز کردن یا فواید سلامت عمومی وجود ندارد. بسیاری از سنگ‌های قیمتی و کریستال‌ها برای متعادل کردن میدان انرژی و ارتقای شفای جسمی و عاطفی استفاده می‌شوند. طرفداران بر این باورند که کریستال های خاصی دارای خواص ویژه ای هستند که می توانند انرژی یا فرکانس ارتعاش فرد را تحت تاثیر قرار دهند. با این حال، هیچ مدرک علمی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد و ممکن است برخی از مزایای این بیماری به دلیل اثر دارونما باشد.

مرتبط  ۱۰ ورزش مناسب برای کالری سوزی

مهم است که در مورد روندهای عجیب سلامتی شک داشته باشید و هنگام تصمیم گیری در مورد سلامت خود به علم و توصیه های متخصص اعتماد کنید. توصیه های متخصصان مراقبت های بهداشتی و منابع قابل اعتماد می تواند به شما کمک کند واقعیت را از خیال جدا کنید و سلامت خود را تضمین کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا