آشپزی و خانه داری

آدو کمپیول پدر تیرامیسو در جهان

طبق نظریه رایج، تیرامیسو در دهه 1960 در منطقه ونتو ایتالیا اختراع شد. گفته می شود که توسط یک آشپز در ترویزو به نام Ado Campiole، شهری در نزدیکی ونیز اختراع شده است. با این حال، درست نیست که دقیقاً بگوییم چه کسی، رستوران یا گروه با ایجاد تیرامیسو مرتبط است.

آدو کمپیول کیست؟

صاحب رستوران آدو کمپیول که رسانه های ایتالیایی آن را پدر تیرامیسو می دانند در سن 93 سالگی درگذشت. آدو کمپیول صاحب رستوران Le Beccherie در ترویزو، شمال ایتالیا بود. این دسر پرطرفدار توسط همسرش و یک سرآشپز تهیه شده است.

این دسر در سال 1972 با قهوه و کلوچه پاشیده شده ماسکارپونه به منوی غذا اضافه شد، اما خانواده هرگز آن را ضبط نکردند. از آن زمان، این غذا به یکی از مهم ترین غذاهای ایتالیایی تبدیل شده است که توسط سرآشپزهای سراسر جهان تهیه می شود

منشا تیرامیسو برای مدت طولانی مورد بحث بوده است. از جمله اتهامات عرضه مواد مخدر در فاحشه خانه ای در ترویزو.

نورما پیلای که در سال 2015 درگذشت، در دهه 1950 دسری به نام ماسکون پست می خورد تا اینکه مهمانان هتلی در استان شمالی اودینه آن را به تیرامیسو تغییر دادند. این در رستوران Campole در ترویزو ساخته شده است. تاریخچه غذا و شراب آن. این غذا بستنی وانیلی است. به طور تصادفی در حین تهیه کیک ایجاد شد. br>
آدو کامپیولی و همسرش در قهوه خیس شده بودند. از روی انگشتان این خانم و پودر کاکائو دسر کامل شد و نام “تیرامیسو” را می توان در انگلیسی به “انتخاب من” ترجمه کرد.

مرتبط  رنگی‌ترین شربت خنک تابستانی

این غذا در سال 1981 در مجله ونتو منتشر شد و در حال حاضر محبوب ترین غذا در ایتالیا است. تایید شده توسط آکادمی آشپزی ایتالیا در سال 2010، حاوی الکل نیست زیرا برای کودکان در نظر گرفته شده است و باید مناسب باشد.

این مقاله برای نشان دادن دستور پخت تیرامیسو کاملتر ویرایش شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا