دکوراسیون داخلی

۷ قانون اصلی در نورپردازی مناسب خانه

اصول نورپردازی منزل و نورپردازی مناسب باید همواره مورد توجه طراحان و معماران در ساخت خانه قرار گیرد. با نور مناسب، یک خانه 40 فوتی می تواند بزرگتر به نظر برسد و بالعکس، نورپردازی اشتباه می تواند خانه های بزرگ را کوچکتر نشان دهد. با مجله اینترنتی بنوان اصول نورپردازی مناسب را بیاموزید.

اصول نورپردازی مناسب خانه چگونه امکان‌پذیر است؟

اگر می خواهید اصول اولیه نورپردازی منزل را یاد بگیرید، می توانید از روش ها و تکنیک های زیر استفاده کنید:

نورپردازی قبل از برنامه ریزی: یکی از قوانین نورپردازی مناسب خانه، برنامه ریزی دقیق قبل از شروع نورپردازی است. نقاط کلیدی و نقاط کانونی را که می خواهید بیشتر برجسته کنید، انتخاب کنید.

از لایه‌های سبک استفاده کنید: لایه‌بندی سبک به شما امکان می‌دهد نور را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید. برای این کار از پنجره های بزرگ خانه و لامپ ها و چراغ های مخفی بیشتر استفاده کنید.

از رنگ های مناسب استفاده کنید: رنگ نور تاثیر زیادی در ایجاد حال و هوای اتاق دارد. از نورهای سفید و گرم برای ایجاد فضایی آرام و صمیمی در اتاق استفاده کنید یا از نورهای رنگی برای ایجاد محیطی سرزنده و سرزنده استفاده کنید.

به اندازه و شدت نور توجه کنید: توجه به اندازه و شدت نور بسیار مهم است اندازه اتاق مورد نظر خود را در نظر بگیرید و از نور با شدت مناسب استفاده کنید. اثر مطلوب در اصل برای رسیدن به نور مناسب خانه در اتاق های کوچک.

استفاده از دیمرها و کنترلرها: دیمرها و کنترلرها به شما این امکان را می دهند که شدت نور را کنترل کرده و میزان نور را اندازه گیری کنید. نور طبق سلیقه و میل شما به داخل خانه نفوذ می کند
توزیع نور: با توجه به اصول نورپردازی مناسب فضای نشیمن، توزیع نور در سطوح مختلف اتاق بسیار مهم است، می توانید از نورافکن در مکان های مهمی مانند آثار هنری، میز و میز ناهارخوری و نور محیط برای روشنایی اتاق ها و استفاده از آشپزخانه.
نور فوکوس: نور به شما امکان می دهد تا جزئیات مورد نظر خود را فوکوس کرده و برجسته کنید. بیشتر ▼. به عنوان مثال، یک تصویر یا عنصر تزئینی را با برجسته کردن آن در کانون توجه قرار دهید

مرتبط  این گیاه آپارتمانی هرگز خشک نمی‌شود

|

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا