دکوراسیون داخلی

آشپزخانه سبک اسکاندیناوی، سبکی شیک و مدرن

آشپزخانه به سبک اسکاندیناوی یک ایده ابتکاری و خلاقانه برای دکوراسیون مدرن مناسب برای آشپزخانه کوچک امروزی است. بنوان در این مقاله شما را با ویژگی های این تیپ آشنا می کند.

ویژگی‌های آشپزخانه سبک اسکاندیناوی 

کوچک بودن خانه های مدرن در مقایسه با خانه های قدیمی باعث شده تا افراد به دنبال مبلمانی باشند که فضای کمتری نیاز دارند. چیدمان ساده آشپزخانه به سبک اسکاندیناوی باعث زیبا جلوه دادن خانه می شود، بنابراین در بین مردم بسیار محبوب است. استفاده و چیدمان صحیح کابینت های مدرن، چیدمان کارآمد وسایل آشپزخانه در کابینت ها، زیبایی در کمترین زمان باعث جذابیت آن می شود. بیشتر این سبک دکوراسیون آشپزخانه است. ویژگی های اصلی این سنت عبارتند از:

  • از رنگ های روشن استفاده کنید: برای انعکاس بهتر نور از رنگ های روشن به خصوص سفید استفاده کنید
  • ایجاد کنتراست: استفاده از رنگ سیاه در کنار سفید برای ایجاد کنتراست رنگ بسیار رایج است.
  • استفاده از مواد طبیعی: صندلی و میز با پایه های چوبی برای انتقال حس گرما.
  • دیوار آجری: از آجر می توان برای تزئین دیوارهای آشپزخانه و کاهش سادگی استفاده کرد.
  • کاغذ دیواری: یکی دیگر از گزینه های حذف سادگی بیش از حد سبک اسکاندیناوی، استفاده از کاغذ دیواری است.
  • وجود قفسه: میز اپن یا کابینت بدون در از دیگر عناصر مورد استفاده در آشپزخانه است.

تاریخچه

در کشورهای اسکاندیناوی مانند نروژ، دانمارک، سوئد، ایسلند و فنلاند، سبک طراحی مبلمان آشپزخانه در آغاز قرن بیستم بعداً به سبک اسکاندیناوی رایج شد. . طراحی های این شرکت به قدری زیبا و چشمگیر است که کم کم محبوبیت آن به کشورهای همسایه نیز کشیده شده است. اما پس از جنگ جهانی دوم و در دهه 1950، دوران طلایی این صنعت آغاز شد. این شهرت باعث شد در سال 1954 نمایشگاهی در آمریکا برگزار شود تا این طراحی داخلی را به آمریکایی ها معرفی کند.

مرتبط  این ایده دکوراسیون، آرامش اعصاب را به منزل شما بازمی‌گرداند

تفاوت سبک اسکاندیناوی و مینیمال

اشتباه نکنید، آشپزخانه به سبک اسکاندیناوی با سبک مینیمالیستی یکی نیست. اما حداقل در این سبک حل شده است. خاستگاه طراحی اسکاندیناوی از کشورهای این منطقه است که هوا به شدت سرد است، بنابراین در این طراحی سعی می شود دکوراسیون آشپزخانه را به گونه ای چیدمان کنند که گرما و آرامش را به افراد ببخشد و در نتیجه رنگ های مختلف می تواند استفاده شود.. در سبک اسکاندیناوی از رنگ های گرم و چوب برای انتقال حس گرما استفاده می شود. در همین حال، در سبک مینیمال، طراحان به استفاده از رنگ های کوچکتر و خنثی می اندیشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا