بهداشت و سلامت

آیا ماه گرفتگی دلیلی ماورائی دارد؟

بثورات یا بثورات پوستی معمولاً طبیعی و بی ضرر در نظر گرفته می شوند. این نقطه در بدو تولد یا در سه ماه اول زندگی کودک ظاهر می شود. این لکه های پوستی به صورت خطوط یا لکه هایی در قسمت های مختلف بدن به خصوص روی صورت، گردن، پشت و پهلوها ظاهر می شوند. با مجله اینترنتی بنوان همراه باشید.

علت ماه گرفتگی پوست چیست؟

لکه های تیره روی پوست به دلیل رسوبات رنگدانه در لایه های عمیق تر پوست ایجاد می شوند. رنگ آنها می تواند متفاوت باشد و می تواند قرمز، بنفش، صورتی، قهوه ای و حتی سفید باشد. اکثر این لکه ها با گذشت زمان محو می شوند و در طول سال ها کاملاً ناپدید می شوند

این بیماری پوستی مادرزادی بی ضرر است و نیازی به درمان دارویی یا مداخله ای ندارد. با این حال، در موارد نادر، ممکن است برای بافت غیرطبیعی یا سایر علائم به مراقبت پزشکی نیاز داشته باشید.

انواع مختلف عارضه پوستی ماه‌گرفتگی

این نقاط در انواع و اندازه های مختلف وجود دارد. برخی از انواع رایج تیرگی پوست عبارتند از: 1. لکه های قهوه ای

2. لکه های صورتی

3. لکه های قرمز

4. لکه بنفش

5. لکه های سفید

خال های مادرزادی می توانند در هر جایی از بدن ظاهر شوند و از نظر اندازه و شکل متفاوت باشند. برخی از این نقاط ممکن است خطی، دایره ای، بیضی شکل یا نقطه چین روی بدن باشند. همچنین، تعداد خال‌ها می‌تواند متفاوت باشد، بنابراین یک کودک ممکن است فقط یک خال داشته باشد، در حالی که کودک دیگر ممکن است چندین خال در سراسر بدن داشته باشد که به طور طبیعی با گذشت زمان محو می‌شوند. اگر نگران لکه های پوستی روی بدن خود یا فرزندتان هستید، بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید.

مرتبط  نفخ یکی از علائم خطرناک این سرطان است!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا