بهداشت و سلامت

فواید دوش آب سرد چیست؟

کسانی که از آب سرد اجتناب می کنند ممکن است مزایای دوش آب سرد را نبینند. زیرا استحمام با آب داغ رایج ترین روش استحمام است. بسیاری از مردم به آب گرم و آرامشی که برای بدن به ارمغان می آورد اعتقاد دارند، اما بهتر است بدانید که فواید حمام آب سرد کم نیست. با مجله اینترنتی بنوان همراه باشید.

فواید دوش آب سرد

دوش آب سرد یکی از ساده ترین و طبیعی ترین راه ها برای بهبود سلامتی است. راهی برای بهبود سیستم ایمنی، کاهش التهاب و افزایش انرژی است.

۱. کاهش التهاب

آب سرد می تواند به کاهش تورم کمک کند. آب سرد عروق خونی را منقبض می کند و جریان خون را در ناحیه آسیب دیده کاهش می دهد و در نتیجه درد و تورم را کاهش می دهد.

۲. تسهیل رشد بافت جدید

دوش آب سرد رشد بافت جدید را تحریک می کند. این روش باعث تحریک فعالیت سلول های بدن و تسهیل رشد بافت جدید می شود.

۳. بهبود سیستم ایمنی

دوش آب سرد سیستم ایمنی را فعال می کند این روش باعث تحریک فعالیت سلول های بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود

|

۴. کاهش استرس

دوش آب سرد می تواند به کاهش استرس کمک کند. آب سرد عروق خونی را منقبض می کند و جریان خون را در ناحیه مورد نظر کاهش می دهد و در نتیجه استرس را کاهش می دهد و انرژی را افزایش می دهد.

مرتبط  آجیل را بدون خیساندن مصرف نکنید!‍

۵. بهبود خواب

دوش آب سرد خواب را بهبود می بخشد. آب سرد سلول های بدن را تحریک می کند و خواب را تسهیل می کند.

۶. بهبود عملکرد قلب و عروق

هوای سرد به بهبود عملکرد قلب کمک می کند. آب سرد باعث گشاد شدن عروق خونی و کاهش فشار خون در ناحیه لازم و بهبود عملکرد قلب می شود.

۷. کاهش چربی

دوش آب سرد می تواند به کاهش وزن کمک کند. به این ترتیب آب سرد فعالیت سلول های بدن را تحریک می کند و در نتیجه این تحریک چربی سوزی رخ می دهد. با آب سرد شروع و به پایان برسانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا