روانشناسی

نحوه برخورد با افراد دورو به چه صورت باید باشد؟

یکی از با ارزش ترین مهارت ها در زندگی شخصی و حرفه ای، دانستن نحوه کار و مدیریت روابط با دیگران است. وقتی افرادی که با ماسک های زیبا و کلمات دلپذیر پوشیده شده اند به گرمی به ما نزدیک می شوند، اغلب مجبوریم وابستگی آنها را باور کنیم و بپذیریم. اما پس از مدتی متوجه می شویم که بین گفتار و رفتار انسان تفاوت معناداری وجود دارد. در این صورت باید بدانیم که چگونه با این فرد برخورد کنیم. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

نحوه برخورد با افراد دورو

نحوه برخورد با افراد مضاعف، ابتدا باید در مورد راه های مناسب برخورد با آنها آگاهی کافی داشته باشیم. می توانیم از راه حل های زیر استفاده کنیم: توجه به جزئیات: نباید به جزئیات و رفتار غیرکلامی این افراد توجه کنیم. زبان بدن، حالات چهره و رفتارها می تواند راهنمای خوبی برای درک نقشه ذهنی آنها باشد.باید به دنبال درک تفکر پشت گفتار و کردار آنها باشیم و با صداقت و احترام پاسخ دهیم. علاوه بر این، ما باید مرزهای خود را در روابط خود با دیگران با دقت تعیین کنیم و از پاسخ های غیرصادقانه و غیر محترمانه پرهیز کنیم.ارتباطات باز: باید بتوانیم در روابط خود با دیگران به طور آشکار ارتباط برقرار کنیم. این به معنای بیان واضح نیازها، انتظارات و احساسات است. اگر خواسته‌ها و نیازهای خود را صادقانه و واضح بیان کنیم، می‌توانیم به طور مؤثر با این افراد ارتباط برقرار کنیم

ترکیب عمل و گوش دادن: هنگام برخورد با افراد دیگر باید بتوانیم بشنویم و درک کنیم. درک کنید که باید با دقت گوش کنیم و به نظرات و انتقادات آنها پاسخ دهیم. در عین حال باید از اعمال خود استفاده کنیم و افکار و عقاید خود را محترمانه و باز ارائه کنیم.

مرتبط  ۵ قانون اصلی عشق که قطعا نمی‌دانید! +ویدیو

مراقبت از خود: وقتی با دیگران سروکار داریم، باید مراقب خودمان باشیم و آنها را زیر سوال نبریم. ما همچنین باید به ارزش‌های خود وفادار باشیم و در مواجهه با تلاش‌های آنها برای تغییر ما با خود صادق باشیم.

به هر حال، ارتباط یک مهارت اساسی بسیار مهم در شخصیت ما برای افراد مختلف است. و سپس زندگی حرفه ای وجود دارد. با این مهارت می توانیم بهترین راه را برای حفظ روابط موثر و سالم با این افراد پیدا کنیم.

چند راهکار برای ایستادن در برابر افراد دو رو

قرار گرفتن در مقابل دیگران و مدیریت روابط با آنها می تواند چالش برانگیز باشد. در اینجا چند راه حل برای مقابله با قلدرها وجود دارد:

تشخیص الگو: سعی کنید به الگوها و الگوهای رفتاری قلدرها توجه کنید. بررسی رفتارهای تکراری و الگوهای عود می تواند به شما کمک کند بهتر با آنها مقابله کنید.

حفظ مرزها: بیاموزید که کجا باید مرزها را تعیین و حفظ کنید. خواسته هایی که دیگران در شما ایجاد می کنند می توانند محدودیت های خود را فراموش کنید. مرزها را حفظ کنید و از تحت الشعاع قرار دادن اراده و اعتماد به نفس خود بپرهیزید.

روی واقعیت تمرکز کنید: روی حقایق و رویدادها تمرکز کنید. دو نفر می توانند از شما استفاده کنند یا با تصمیمات و باورهای خود بر شما تأثیر بگذارند. با مطالعه و تحقیق در موضوعات مختلف به دانش خود اعتماد کنید و از معیارها و برآوردهای دقیق برای تصمیم گیری استفاده کنید.

از قدرت احساسات استفاده کنید: سعی کنید از قدرت احساسات خود در نحوه تعامل با دیگران استفاده کنید. از عقل سلیم، مهارت های شنیداری و تحقیق خود استفاده کنید.

مرتبط  از کجا بفهمیم عاشق شده‌ایم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا