بهداشت و سلامت

آیا سرکه سیب برای کاهش وزن مفید است؟

فواید سرکه سیب برای کاهش وزن همیشه افراد را مجذوب خود کرده است. اما این باور چقدر درست است؟ دانشمندان برای تایید این باور تحقیقاتی انجام داده اند. برای اطلاع از نتایج این نظرسنجی با دلتا همراه باشید.

فواید سرکه سیب برای کاهش وزن چیست؟

شرکت کنندگان در یک مطالعه با افزودن دو قاشق چایخوری سرکه به رژیم غذایی خود وزن کم کردند. آنها این کار را بدون تغییر رژیم غذایی یا ورزش بیشتر انجام می دهند.

سرکه سطح تری گلیسیرید را کاهش می دهد که نشان دهنده سلامت بهتر قلب است. البته ممکن است در اثر سرکه تفاوت جزئی وجود داشته باشد یا نباشد بسته به نوع سیب. از شدت آن بکاهید. از طرف دیگر، می توان آن را در سالاد ریخت، به اسموتی ها اضافه کرد یا به عنوان یک غذای معطر استفاده کرد. از دیگر فواید سرکه می توان به کاهش فشار خون و جلوگیری از افزایش قند خون بعد از غذا اشاره کرد.

۲ قاشق سرکه سیب بهتر است یا ۱ قاشق از آن؟

برای این مطالعه، 175 ژاپنی به سه گروه تقسیم شدند. یک گروه به عنوان گروه کنترل به خوردن عادی خود ادامه دادند، گروهی دیگر 1 قاشق چایخوری سرکه به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کردند و گروه سوم 2 قاشق چایخوری روغن در روز همراه غذا مصرف کردند. کسانی که دو قاشق غذاخوری سرکه به رژیم غذایی خود اضافه کردند بین دو تا چهار کیلوگرم وزن کم کردند. تری گلیسیرید نیز کاهش یافت، اما دو گروه دیگر وزن کم نکردند.

مرتبط  آیا تغییر بوی ادرار کشنده است؟

محققان گفتند: مطالعه حاضر اولین مطالعه ای است که نشان می دهد سرکه به کاهش وزن، شاخص توده بدن و تاثیر بر توده چربی بدن کمک می کند. کاهش چاقی ژاپنی علاوه بر این، مصرف منظم سرکه باعث کاهش سطح تری گلیسیرید می شود.

چرا سرکه چربی را کاهش می‌دهد؟

مطالعات حیوانی نشان داده است که اسیدهای چرب، جزء اصلی سرکه، می توانند چربی بدن را کاهش دهند. دانشمندان نشان داده اند که سرکه دارای تاریخچه بسیار طولانی است که در 5000 سال قبل از میلاد در بابل آغاز شد. بر اساس نتایج این مطالعه، استفاده از سرکه باعث کاهش فشار خون، افزایش سطح کلسترول خون و جلوگیری از افزایش قند خون پس از زایمان می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا