روانشناسی

این بیماری‌های روانی مختص خانم‌هاست

در بیماری روانی برابری جنسیتی وجود ندارد و هر دو جنس ممکن است از بیماری روانی رنج ببرند. با این حال، برخی از بیماری‌های روانی ممکن است در زنان شایع‌تر باشد یا علائم آن‌ها ممکن است با علائمی که معمولاً با زنان مرتبط است متفاوت باشد. برای درک بهتر بیماری روانی زنان به مجله اینترنتی بنوان مراجعه کنید.

بیماری‌های روانی که بیشتر سراغ خانم‌ها می‌آیند

افسردگی: زنان بیشتر از مردان مستعد ابتلا به افسردگی هستند و در زنان به دلیل اثرات هورمونی، زندگی استرس زا و عوامل اجتماعی شایع تر است. زنان در سنین باروری میزان بالایی از افسردگی دارند.

اختلالات خوردن: برخی از اختلالات خوردن مانند پرخوری عصبی و بی اشتهایی عصبی در زنان شایع تر است. حتی بیماری روانی زنان نیز برای آنها درگیری عاطفی ایجاد می کند. اینها شامل نگرانی در مورد افزایش وزن، کدر شدن پوست و غیره است.

بی خوابی: اختلالات خواب مانند بی خوابی در خانم ها شایع تر است و ناشی از تغییرات هورمونی، استرس و مشکلات زندگی است. شیوع بیماری های روانی بین این دو ممکن است به دلیل ژنتیک و عوامل محیطی باشد. برای همه زنان اتفاق می افتد.

تاثیر تعصبات جنسیتی بر بیماری های روانی مخصوص خانم ها

سوگیری جنسیتی می تواند از طرق مختلف بر دسترسی زنان به حمایت و مراقبت تأثیر بگذارد. برای مثال، در بسیاری از جوامع، زنان ضعیف‌تر از مردان در نظر گرفته می‌شوند و نیاز به کمک و حمایت دارند. این باور منجر به این می شود که زنان باید برای کمک بسیار به مردان به آن ها تکیه کنند تا احساس ظلم کنند و در تصمیم گیری خود ناتوان باشند.

مرتبط  تنها در ۳۰ روز برای همیشه به آرامش برسید

علاوه بر این، تعصب جنسیتی مانع از دریافت کمک مورد نیاز زنان می شود. به عنوان مثال، به دلیل سوگیری جنسیتی، متخصصان بهداشت و مراقبت ممکن است مسائل مربوط به سلامت روانی و جسمی زنان را جدی نگیرند یا بدون درک درست آنها را به عنوان “مسائل زنانه” نادیده بگیرند.

به طور کلی، سوگیری جنسیتی می تواند اثرات منفی بر روی آنها داشته باشد. بیماری روانی و مشکلات زنان کیفیت حمایت و مراقبت باید توسط عموم مردم و همچنین روانشناسان و متخصصان سلامت مورد مطالعه قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا