بهداشت و سلامت

درمان های خانگی دندان درد کودکان

دندان درد در کودکان می تواند به همان اندازه برای والدین دردناک باشد. دندان درد در کودکان معمولاً نشانه مشکل جدی تری است، بنابراین لازم است با یک متخصص مشورت کنید. بیشتر این دردها ناشی از پوسیدگی دندان یا بیماری پریودنتال است. درد کوتاه مدت همچنین می تواند ناشی از پوسیدگی دندان، باریک شدن دهان یا گیرکردن غذا بین دندان ها باشد. مشکلات لگن، گوش و صورت نیز می تواند باعث درد شود و همچنین دندان درد نیز می تواند باعث درد شود. مجله اینترنتی بنوان در این مقاله به درمان دندان درآوردن در کودکان می پردازد. این نوع درمان می تواند درد دندان را کاهش دهد. اما اگر درد بیش از 24 ساعت طول کشید، به پزشک مراجعه کنید.

فشار و گرم کردن وقتی کودک شما به اندازه کافی بزرگ شد که بتواند خودش را بشوید و تغذیه کند، این کار را در حالی که او را تماشا می کنید انجام دهید. برای درمان سه نوع دندان درد می توانید به کلینیک دکتر خدوی مراجعه کنید.

با آب نمک بشویید

اگر کودک شما بتواند دهان خود را با آب نمک بشویید و آن را تف کند (نه قورت دهد)، این به کاهش درد و تورم دندان کمک می کند. حدود نصف قاشق چایخوری نمک را در یک لیوان آب گرم بریزید و هم بزنید تا حل شود. مراقب باشید که محلول خیلی داغ نشود.

مقداری از محلول را به کودک بدهید و از او بخواهید آن را در دهان خود بچرخاند (مخصوصاً اطراف دندان آسیب دیده) و بعد از 30 ثانیه آن را به داخل دهان تف کنید. بشقاب اگر درد ادامه داشت، می توانید هر چند ساعت یکبار از محلول نمکی و آب استفاده کنید. این کار برای تسکین و درمان دندان درد کودکان بسیار مفید است. فقط مراقب باشید فرزندتان به جای تف کردن محلول، آن را قورت ندهد.

مرتبط  هرچه باید درباره ژله بدانید

استفاده از کیسه یخ

برای درمان دندان درد کودک، یک کیسه یخ یا سبزیجات منجمد را در آن بپیچید. حوله بزنید و 15 تا 20 کیسه را روی ناحیه دردناک به مدت یک دقیقه نگه دارید. توجه داشته باشید که بسته به ماهیت مشکل، کیسه یخ ممکن است درد را افزایش دهد. اگر کودک شما از درد شکایت دارد، کیسه را کنار بگذارید. اما اگر درد کمتر است می توانید هر چند ساعت یکبار از این روش استفاده کنید. فقط مراقب باشید بین هر بار استفاده پوست صورت را گرم کنید. همچنین، یخ را مستقیماً روی پوست یا دندان آسیب دیده قرار ندهید. می توانید از استامینوفن یا ایبوپروفن استفاده کنید. البته زیر نظر پزشک اطفال. از آسپرین استفاده نکنید مگر اینکه پزشک تجویز کرده باشد. بنزوکائین (بی حس کننده موضعی) را می توان مستقیماً روی دندان پوسیده استفاده کرد. برای انجام این کار، دستورالعمل های روی جعبه را دنبال کنید

هشدارها

اگر تب همراه با دندان درد، تورم در نزدیکی دندان شکسته، درد شدید یا ضربه شدید به دهان دارید، به دنبال مراقبت پزشکی باشید. اگر دندان درد بیش از 24 ساعت طول کشید یا دوباره تکرار شد، حتما با دندانپزشک کودک خود تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا