روانشناسی

عواقب خطرناک ازدواج به خاطر پول

همان‌طور که شما دوست ندارید مرد یا زنی به دلیل پول به شما عشق بورزد، فرد مقابل هم همین احساس را دارد و زمانی‌که متوجه این موضوع در زندگی زناشویی می‌شود احساس سردی پیدا می‌کند و رابطه شما دچار مشکل می‌شود. در این مطلب از مجله اینترنتی بنوان به بیان عواقب ازدواج به خاطر پول می‌پردازیم.

عواقب ازدواج به خاطر پول

ازدواج به خاطر پول پیامدهای مختلفی در زندگی مشترک فرد دارد این افراد به معیارهای تفاهم اخلاقی و عاطفی توجهی نداشته و ندارد و بعد از گذر مدتی تفاوت‌های فاحشی که میان آن‌ها وجود دارد نمایان می‌شود. از پیامدهای دیگری که این ازدواج برای افراد خواهد داشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

نداشتن استقلال

ازدواج به خاطر پول استقلال فردی و عاطفی را از شما سلب می‌کند. ممکن است همسر شما با وجود حمایت‌های مالی خانواده ثروتمند باشد و در صورتی که حمایت خانواده سلب شود با مشکل رو‌به‌رو می شود. از سوی دیگر مادیات در رابطه عاطفی شما مشکلات متعددی ایجاد می‌کند گاهی ممکن است این علاقه کم رنگ شود و حتی فردی جای شما را در قلب و زندگی همسرتان بگیرد.

بروز تفاوت‌ها از عواقب ازدواج به خاطر پول

همانطور که گفتیم یکی از پیامدهای مهم ازدواج به خاطر پول توجه نکردن به هم کفی و تفاهم‌ها است که به موجب آن فرد نمی‌تواند تفاوت‌های میان خود و همسرش را بپذیرد و اغلب بعد از ازدواج متوجه تفاوت‌های فاحش خواهند شد. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب این مردان فقط رابطه نامشروع می‌خواهند نه ازدواج سر بزنید.

مرتبط  نشانه‌هایی که می‌گوید باید ازدواج کنید

اختلاف سنی

برخی از افراد در ازدواج خود به اختلاف سنی زیادی که وجود دارد نیز توجه نمی‌کنند چون به معیار پول بیش از هر چیزی اهمیت می‌دهند بی‌شک یکی از معیارهای مهم در ازدواج داشتن اختلاف سنی معقول است افرادی که به اختلاف سنی زیاد در ازدواج توجه ندارند نمی‌توانند دنیا را از دید همسرشان ببینند و خیلی از لذت‌های زندگی مشترک را از دست می‌دهند زیرا هر یک از آن‌ها دیدگاه متفاوت و دنیای بزرگ یا کوچک خود را دارد.

تربیت خانوادگی افراد از عواقب ازدواج به خاطر پول

یکی از دلایلی که افراد تن به ازدواج پولی می‌دهند شیوه تربیت خانوادگی است این افراد در خانواده‌هایی تربیت شده‌اند که ارزش افراد با پول آن‌ها سنجیده می‌شود و یا پول معیار بسیار مهمی در میان آن‌ها محسوب می‌شود. متاسفانه امروزه شاهد این هستیم که برخی والدین به شکلی تک بعدی در ازدواج فرزندان خود پول را مهم می‌دانند و سعی دارند فرزندشان را نیز تک بعدی پرورش دهند. ازدواج به خاطر پول ریشه در رفاه خانوادگی نیز دارد و افراد تصور می‌کنند با ازدواج باید به همه رویاهای خود دست پیدا کنند. غرور خانوادگی و دیگر عوامل نیز در اهمیت این معیار برای ازدواج موثر هستند.

منبع: سایت ویستا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا