روانشناسی

چرا بعضی افراد از نظر ما جذاب هستند؟

چرا بعضی ها جذب یک نفر می شوند و بعضی دیگر از همان شخص متنفرند؟ در مقاله ای از مجله اینترنتی بنوان ویژگی های افراد زیبا را فاش می کنیم.

ویژگی‌های افراد جذاب

آیا می دانستید که تجربیات گذشته شما می تواند افراد خاصی را برای شما جذاب کند؟

برای پاسخ به این سوال که چرا افراد خاصی جذاب هستند، مثالی می زنیم. فرض کنید دختری توسط پدری بزرگ می شود که نیازهای عاطفی خود را نادیده می گیرد. حالا این دختر کوچک یک بزرگسال است که نیاز به توجه زیادی دارد. مردی با چهره ای مهربان چنین دختری را جذاب می یابد.

چنین فردی احساس نمی کند که به دنبال کسی است که به او توجه کند. در واقع، پدرش نتوانست او را نشان دهد، زیرا همه اینها در سطح ناخودآگاه اتفاق می افتد. ما افراد جذابی را می یابیم که می توانند ما را به اهداف مهم روانی ما برسانند. به گفته این دختر پسری که شبیه پدرش است هرگز جذاب نیست. برای ایجاد یک رابطه عاطفی خوب، هرگز این موارد را از همسرتان پنهان نکنید! به

بروید

عوامل دیگر که باعث می‌شود فردی از نظر ما جذاب باشد

جذابیت فیزیکی عامل بسیار مهمی است اما بیشتر افراد نمی دانند که جذابیت فیزیکی به نگرش شناختی افراد بستگی دارد و می تواند متفاوت باشد و ویژگی های افراد جذاب می تواند با نگرش افراد مختلف متفاوت باشد.

دختری که به موقعیت اجتماعی اهمیت می دهد قطعاً بیشتر از اینکه ببیند او در حال رانندگی فراری است جذب یک پسر می شود.

مرتبط  استرس و فکر زیاد را تنها با ۱ روش از بین ببرید

به عنوان پاسخی خلاصه به این سوال که چرا ما جذب افراد خاصی می شویم، می توان گفت که آنها زمانی می توانند نیازهای روانی و عاطفی ما را برآورده کنند که ما آگاهانه آنها را احساس کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا