بهداشت و سلامت

کثیف‌ترین عضو بدن و روش‌های کاربردی مراقبت از ناف

بند ناف ناحیه کوچکی در وسط رحم است که در آن بند ناف به نوزاد در حال رشد متصل می شود. محیط تاریک، گرم و مرطوب ناف می تواند باعث بیماری های مختلف و بیماری های احتمالی شود. در اینجا برخی از مشکلات رایج در مراقبت و بهداشت ناف آورده شده است.

مراقبت از ناف

تجمع کثیفی و عرق: عرق، سلول‌های مرده پوست و پرزهای لباس می‌توانند در اطراف شکم جمع شوند و ظاهری نامطلوب و بوی زیرین ایجاد کنند. از یک دستمال یا پارچه نخی نرم استفاده کنید تا به آرامی کثیفی یا آلودگی را برای مراقبت از ناف با آب گرم پاک کنید. حتما بعد از شستن محل را کاملا خشک کنید. . به عنوان مثال، عفونت ناف یا عفونت قارچی.

پاسخ: هر روز بالش خود را بشویید. اگر متوجه علائم قرمزی، تورم، ترشح یا بوی غیرعادی شدید، برای تشخیص و درمان مناسب با پزشک خود مشورت کنید. شرایطی که در کودکان ظاهر می شود. . این می تواند تهدید کننده زندگی باشد و نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. محل را تمیز و خشک نگه دارید و هر گونه علائم آلودگی را فورا گزارش دهید. راه حل: سوراخ را با نمک یا صابون ملایم همانطور که توسط سوراخ کننده توصیه شده است تمیز کنید. از دست زدن با دست های آلوده خودداری کنید و در جای خشک نگهداری کنید. دستورالعمل های مراقبت از پیرسینگ خود را دنبال کنید.
عروس خانم به دکترت بگو کار درست را انجام دهد و از عروس مراقبت کند. آنها ممکن است استفاده از نیترات نقره را برای کمک به بهبود ناحیه توصیه کنند. >
حلال: در حالی که کک ها بی ضرر هستند، تمیز کردن منظم می تواند تجمع آنها را کاهش دهد. تمیز کردن منظم با یک سواب پنبه می تواند کمک کننده باشد

مرتبط  آب کردن چربی شکم با چند خوراکی ساده

نکته مهم مراقبت از ناف

به یاد داشته باشید که کلید مراقبت از شکم خود تمیز و خشک نگه داشتن آن به طور منظم است. اگر مشکلات یا نگرانی های مداوم در مورد ناف خود دارید، برای ارزیابی و راهنمایی مناسب با پزشک خود تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا