دکوراسیون داخلی

هدیه مجله دلتا برای عید فطر شما

عید یکی از مهم ترین روزها برای مسلمانان در سراسر جهان است، بنابراین تزیین و تزیین خانه در روز عید برای آنها اهمیت خاصی دارد. مجله اینترنتی بنوان پیش از گرامیداشت این روز فرخنده، ایده های شگفت انگیزی را برای تزیین منزل خود در این روز خاص به شما ارائه می دهد.

تزیین عید فطر

عید سعید فطر در بسیاری از نقاط جهان روز بسیار فرخنده و فرخنده ای است که مسلمانان سی روز در ماه رمضان را روزه می گیرند. حتی برای برخی از اقوام ایرانی، قربان بایرام را اصلی ترین و مهم ترین عید سال می دانند. کشورهایی مانند عربستان سعودی بیش از سایر کشورها عید را جشن می گیرند. معنی و جایگاه این روز برای اعراب مانند عید و نوروز برای ما ایرانیان و کریسمس برای مسیحیان است.
مسلمانان در روز عید قربان از این روز تشکر می کنند. یک ماه برای سازماندهی تعطیلات و تعطیلات. از روزه و عبادت و اطاعت و بندگی خدا. بسیاری از مسلمانان این روز را به ویژه در اولین روز روزه داری جشن می گیرند. زنان به دست و پای خود حنا می زنند، جواهرات و لباس های رنگارنگ می پوشند. امروزه مردان نیز در ورزش های سنتی تیمی یا رقص های محلی شرکت می کنند. در این روز تزئین خیابان ها و خانه ها، حتی مساجد و سایر اماکن عمومی و برگزاری جشن های خانوادگی رایج است. از جمله وسایلی که برای تزیین عید سعید فطر استفاده می شود می توان به هلال ماه و ستارگان اشاره کرد و مسلمانان به ویژه اعراب در ایام عید فطر اغلب از این عناصر در خانه های خود استفاده می کنند. لامپ های عربی برای نورپردازی های رنگارنگ برای طراحی مدرن نیز جذاب هستند. برای تزیین دیوارها نیز می توانید از خطوط مقوایی که در روز عید قربان نوشته شده است استفاده کنید. قاب عکس های صاحب و نام پیامبر بهترین قاب برای تزیین عید قربان است.

مرتبط  کدام جاکفشی مناسب دکور منزل شماست؟

برای تزیین سفره می توانید از شیرینی “باسالک” استفاده کنید. به جای هدایای سنتی کریسمس، می توانید تعطیلات خود را با جعبه های هدیه تزئین کنید. برای تزیین عید سعید فطر استفاده از هلال ماه با نوشته عید فطر و ماه مبارک رمضان را فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا