روانشناسی

۳ عادت بد مالی که باید کنار بگذارید

یک نگرش مالی بد شما را مانند یک عادت بد عقب می اندازد. در یک اقتصاد بد، این عادت های بد بیشتر به شما آسیب می زند. برخی از چیزهای ساده که تبدیل به یک عادت روزمره در زندگی شما می شود، می تواند پول زیادی را در جیب شما ذخیره کند. چیزهایی مانند خرید با پول نقد به جای کارت اعتباری ممکن است در ابتدا چیز مهمی به نظر نرسند، اما تحقیقات نشان می دهد که عادات بد پولی آن چیزی نیست که شما فکر می کنید. ما را در دلتاماگ دنبال کنید.

۳ عادت بد مالی که باید کنار بگذارید

اولین قدم برای ترک عادت های بد این است که بدانید کدام یک از عادت های شما می تواند مضر باشد. سپس سعی کنید یک یا چند عادت بد را با عادات خوب جایگزین کنید. ما 5 عادت بد و راه های تغییر آنها را بررسی می کنیم.

عادت بد مالی شماره یک: خرج خرده‌ریزه

یکی از معدود عادات بد مالی، عادت کمتر خرج کردن است. هزینه های غیرمنتظره مانند آدامس و الکل و سایر جزئیات را از بودجه خود حذف کنید. استفاده از محصولات سوپرمارکتی که در بسته بندی های فانتزی عرضه می شوند اغلب نیازهای شما را برآورده نمی کند و فقط هزینه های غیرمنتظره ای را برای شما به همراه دارد.

مرتبط  ازدواج با این مردان خطرناک است!

هزینه های غیرضروری پول کمتری را برای امور مهمی مانند پرداخت وام مسکن یا اجاره، پرداخت بدهی یا پس انداز برای بازنشستگی باقی می گذارد. لازم نیست تمام پول خود را صرف پس انداز کنید، شاید برخی از این موارد شما را خوشحال کند. اما وقتی نوبت به هزینه‌های غیرضروری می‌رسد، لحظه‌ای توقف کنید و ببینید آیا خریدهایی که انجام می‌دهید واقعاً به نفع شما هستند یا به شما لذت می‌برند.

راه‌هایی برای ترک عادت بد مالی شماره یک: خرج غیر ضروری

  • خرید با پول نقد: تحقیقات نشان می دهد که خرید با پول نقد از پرداخت با کارت اعتباری خاطره انگیزتر است. افرادی که با پول نقد خرید می کنند در مقایسه با افرادی که با کارت اعتباری یا نقدی پرداخت می کنند از هزینه های غیرضروری اجتناب می کنند. در صورت امکان، کارت های بانکی خود را در خانه بگذارید و پول نقد را برای هزینه های روزمره در کیف پول خود نگه دارید.
  • تهیه غذا در خانه: بر اساس این نظرسنجی، خوردن غذا در خانه، سفارش غذای بیرون بری یا خرید غذای آماده در سوپرمارکت جزو عادات بد مالی هستند. آشپزی در خانه روشی موثر برای جلوگیری از هزینه های گزاف صرف غذا در بیرون است. هدر دادن پول نیست که گهگاه به رستوران بروید یا برای پذیرایی از اعضای خانواده غذا سفارش دهید، اما تهیه غذا در خانه به شما کمک می کند در هزینه های مهمی مانند اجاره خانه و آب و برق صرفه جویی کنید. همچنین غذاهای خانگی سالم تر از غذاهای تهیه شده در رستوران ها و کارخانه ها هستند.
  • در برابر فریب تخفیف ها مقاومت کنید: تخفیف های واقعی فریبنده هستند، اما چیزی را فقط به این دلیل که در حال فروش است نخرید. یک عادت بد مالی برای خریدهای غیر ضروری بین فروش و فروش فصلی می تواند افراطی باشد. به یاد داشته باشید زمانی که کالای مورد نظر شما تخفیف دارد از تخفیف استفاده کنید.
مرتبط  بهترین راه‌های کنار آمدن با سوگ

عادت بد مالی دوم: کنار نگذاشتن پول برای مواقع اضطراری

هزینه های اضطراری زمانی به شما آسیب می زند که انتظارش را ندارید. بهتر است پولی را برای مواقع اضطراری کنار بگذارید تا از شوک های هزینه های غیرمنتظره جلوگیری کنید. این هزینه ها بر خلاف میل مردم به دلیل سرقت، بیماری و حوادثی از این دست انجام می شود و در صورت نداشتن آمادگی لازم آسیب روحی و روانی شما چند برابر می شود.

چگونه عادت بد مالی پس‌انداز نکردن برای مواقع اضطراری را ترک کنیم

پاسخ بسیار ساده است؛ هر بار که می خواهید هزینه ای غیرضروری انجام دهید، همان را در قلک یا حساب بانکی که از آن استفاده نمی کنید قرار دهید.

نگران پر کردن قلک خود نباشید. از دستش نده زمانی که پس انداز کردن پول در قلک یا حساب بانکی برای شما یک عادت است، از مقدار کمی شروع کنید و سعی کنید مبلغ را افزایش دهید.

عادت بد مالی شماره سه: پایبند نبودن به بودجه – یا حتی ایجاد نکردن آن

یکی دیگر از عادت های بد مالی، تعیین بودجه یا پایبندی به بودجه ای است که از قبل در ذهن دارید. برآورد بودجه طرح اولیه تصمیمات مالی شما خواهد بود.

راه‌هایی برای ترک عادت بد مالی شماره سه

بودجه تعیین کنید و متعهد شوید که به آن پایبند باشید. با این حال، روش های بودجه ریزی متفاوتی وجود دارد (مثلاً بودجه ریزی مبتنی بر صفر). یافتن بودجه ای که برای شما مناسب باشد مهم است زیرا باید بتوانید به آن پایبند باشید. فرآیند بودجه ریزی شما باید شامل سه مرحله زیر باشد:

  • از ریاضی استفاده کنید: صورت‌حساب‌های بانکی، صورت‌حساب‌های کارت اعتباری و سایر اسناد مالی خود را برای محاسبه دقیق درآمد و هزینه‌های خود بررسی کنید. اگر تحت برنامه به شما پرداخت می شود، مبلغی را که در ماه قبل دریافت کرده اید در قسمت درآمد وارد کنید. اگر درآمد شما نامنظم است، از میانگین 3-6 ماه گذشته استفاده کنید.
  • اهداف مالی کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنید: دانستن اینکه می خواهید با پول خود چه کاری انجام دهید بخش مهمی از بودجه بندی است. تسویه بدهی و وام؟ خرید خانه آیا برای دوران بازنشستگی پس انداز می کنید؟ این اهداف را هنگام ایجاد بودجه در نظر بگیرید.
  • هزینه های خود را پیگیری کنید: تعیین بودجه و پایبندی به آن بسیار مهم است. شما باید با انتخاب روشی برای پیگیری هزینه های خود شروع کنید. از طریق برنامه یا روش های قدیمی نوشتن هزینه های روزانه. محاسبه دقیق درآمد و هزینه برای برنامه ریزی دقیق بسیار مهم است.
مرتبط  مردان تنها این زنان را جذاب می‌دانند!

آینده در دستان شماست

توجه به عادات بد مالی فعلی اولین قدم در این مسیر است. خود را در حال پیشرفت به اولین قدم تصور کنید. هیچ راه حل یکسانی برای ترک عادت بد مالی وجود ندارد، بنابراین کشف چگونگی بهبود وضعیت مالی نیاز به خلاقیت و تفکر انتقادی دارد. نظارت بر هزینه ها و درآمد اولین گام در این مسیر برای ترک عادت های بد مالی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا