روانشناسی

با این ۵ کار هرگز پیر نمی‌شوید

در واقع، پیری بخشی از روند طبیعی زندگی انسان است و نمی توان به طور کامل از آن اجتناب کرد. اما راه حل هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان روند پیری را تا حد زیادی به تاخیر انداخت. در این مقاله مجله آنلاین بنوان قصد داریم راز جوان نگه داشتن مغز افراد را فاش کنیم.

راز جوان ماندن مغز افراد

از آنجایی که مغز نیز مانند سایر اندام ها برای عملکرد صحیح نیاز به توجه ویژه دارد، کارشناسان همواره تاکید می کنند که افراد باید به همان اندازه که به سلامت خود توجه می کنند، به سلامت روان خود نیز توجه کنند.

دوست جدید پیدا کنید

سعی کنید بخشی از زندگی روزانه خود را به ملاقات با افراد جدید اختصاص دهید. ملاقات با افراد جدید مانند پاک کردن مه مغز است و می تواند ذهن را تحریک کند. بر حافظه کوتاه مدت و تمرکز تاثیر می گذارد. برقراری ارتباط با دیگران شیوه جدیدی از تفکر را به شما می آموزد.

خندیدن از راهکارهای راز جوان ماندن مغز افراد

استرس یکی از مخرب ترین چیزهایی است که می تواند به ذهن شما آسیب برساند. زمانی که فرد استرس دارد، مغز هورمونی به نام کورتیزول ترشح می کند. در حضور هورمون کورتیزول، تفکر مشکل می شود و فرد نمی تواند به وضوح فکر کند. یکی از ساده ترین راه ها برای کاهش استرس، خندیدن است. خنده سطح کورتیزول را کاهش می دهد و از سلامت مغز حمایت می کند. برای داشتن یک رابطه سالم، قبل از ازدواج این مقاله را بررسی کنید. مطمئن شوید که انجام می دهید

مرتبط  رفتار فردی که چیزی را از شما مخفی می‌کند

به گشت و گذار بروید

طبیعت اثر آرام بخشی بر ذهن دارد و استرس را از بین می برد. هنگامی که موج‌سواری می‌کنید، ذهن خود را از فرآیندهای عادی زندگی و طوفان اطلاعاتی که در معرض آن هستید رها می‌کنید.

دانشجو شدن، راز جوان ماندن مغز افراد

این بدان معنا نیست که شما باید به دانشگاه برگردید، فقط به این معنی است که همیشه در تلاش هستید چیز جدیدی یاد بگیرید. همانطور که شما مهارت ها را یاد می گیرید، مغز مسیرهای جدیدی بین سلول ها ایجاد می کند. این می تواند یک سرگرمی مانند نوشتن یا پخش هر موسیقی که دوست دارید باشد.

تمرکز بر یک موضوع

این به این معنی نیست که شما یک چند کاره هستید. این افراد معمولا بیش از سایر افراد بی توجه هستند. برای بهبود تمرکز و جلوگیری از فرسایش ذهنی، بهتر است روی یک موضوع تمرکز کنید.

Quelle: سانا-وب سایت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا