دانستنی

صاحب گران‌ترین و لوکس‌ترین هواپیمای جهان کیست؟

وقتی صحبت از لوکس ترین و گران قیمت ترین جت های شخصی دنیا می شود، باید بدانید که جت های خصوصی در لیست ما نیستند. در واقع، برخی از مجلل ترین و گران قیمت ترین جت ها توسط دو شرکت بزرگ هواپیمایی جهان، بوئینگ و ایرباس تولید می شوند. در این مقاله تعدادی از مجلل ترین جت های شخصی دنیا را می شناسیم و می دانیم که صاحب گران ترین جت های شخصی دنیا چه کسانی هستند. به دلتا بپیوندید.

۶۶۰ میلیون دلار:  Air Force One

رتبه اول در فهرست گران ترین هواپیماهای خصوصی جهان در سال 2022، ایر فورس وان (Air Force One) است که 660 میلیون دلار ارزش دارد. در حال حاضر دو نمونه از Air Force One وجود دارد. “ایر فورس وان” نام رسمی و پرطرفدار هواپیمایی است که رئیس جمهور ایالات متحده را حمل می کند.

۶۰۰ میلیون دلار: ایرباس A380 ولید بن طلال Airbus A380

ولید بن طلال، رئیس جمهور عربستان که به عنوان ثروتمندترین مرد این کشور نیز شناخته می شود، بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان به نام ایرباس A380 را خریداری کرد و قصد داشت آن را به درستی سفارش دهد. نتیجه انتقال مسافران به قصر زیبای سلطنتی است که در لیست گران ترین جت های شخصی جهان قرار دارد.

۵۰۰ میلیون دلار: ایرباس A340-300

هواپیمای ایرباس A340-300 متعلق به علیشیر عثمانوف، میلیاردر روسی به ارزش 500 میلیون دلار است. دارایی خالص علیشیر عثمانوف در سال 2022 19.5 میلیارد دلار تخمین زده می شود و او در لیست 100 ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد. عثمانوف علاوه بر ایرباس A340-300 چندین هواپیمای خصوصی دیگر نیز دارد، اما هواپیمای مورد علاقه او همین ایرباس است. او حتی نام پدرش برکان را روی بدنه هواپیما نوشت.

مرتبط  ۴ سیستم سرمایشی پرطرفدار

۳۶۷ میلیون دلار: بوئینگ Boeing 747-8 VIP

بوئینگ 747-8 VIP با حداکثر مساحت 445 متر مربع یکی از مجلل ترین هواپیماهای جهان و یکی از بزرگترین و قدرتمندترین جت های جهان به حساب می آید. جوزف لاو، مالک و سازنده هواپیمای میلیاردر هنگ کنگی، بیش از 214 میلیون دلار را صرف سفارشی سازی و تزئینات کرده است تا این بوئینگ را به یک جت لوکس تبدیل کند.

۳۶۶ میلیون دلار: ایرباس Airbus ACJ350 XWB

ایرباس ACJ350 XWB یکی از مدرن ترین و مجلل ترین جت های خصوصی در جهان است که با بدنه ای فوق عریض طراحی شده است که این هواپیما را شبیه قصری شناور در آسمان می کند. البته زیبایی و لوکس بودن این هواپیما قابل توصیف نیست. طراحی این هواپیما از طبیعت الهام گرفته شده است، به عنوان مثال بال هواپیما برای حداکثر کارایی آیرودینامیکی از بال های یک پرنده تقلید می کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا