بهداشت و سلامت

۱۰ تمرین ساده ورزشی در خانه

ورزش در خانه یک راه سرگرم کننده و آسان برای انجام آن در خانه است. در اینجا 10 تمرین ساده وجود دارد که می توانید به راحتی در خانه انجام دهید.

پرش با اسکراب: پاها و بازوهای خود را کنار هم نگه دارید. با پاهای باز و دست ها بالای سر بپرید. دوباره بپرید و به موقعیت شروع بازگردید. این عمل را چندین بار تکرار کنید.

فشار-آپ: برای یک تمرین ساده رو به جلو، در حالت پلانک، بازوهای خود را کمی به اندازه عرض شانه و به اندازه پاها باز کنید. با خم کردن آرنج ها و صاف نگه داشتن کمر تا زمانی که قفسه سینه به زمین برسد، بدن خود را پایین بیاورید. رقم اول را فشار دهید. در صورت لزوم، با فشار دادن زانوها را اصلاح کنید

اسکوات: بایستید و پاها را به اندازه عرض باسن باز کنید. زانوهایتان را خم کنید و بدنتان را پایین بیاورید انگار روی یک صندلی خیالی نشسته اید. قفسه سینه و زانوها را در راستای انگشتان پا نگه دارید. پاشنه های خود را فشار دهید تا به حالت ایستاده برگردید.

پلانک: برای انجام یک ورزش آسان در خانه، از حالت فشاری شروع کنید، سپس دستان خود را روی زمین پایین بیاورید و آرنج خود را زیر ران خود قرار دهید. . .. بدن خود را از سر تا پاشنه در یک راستا نگه دارید و عضلات مرکزی خود را درگیر کنید. این موقعیت را تا جایی که می توانید حفظ کنید و فرم مناسب خود را حفظ کنید. Push Ups: در حالت پلانک شروع کنید و بازوهای خود را مستقیماً بالای شانه های خود قرار دهید. یکی از زانوها را به سمت قفسه سینه خود بیاورید، سپس به سرعت پاهای خود را در حالی که در جای خود قرار می گیرید تغییر دهید. این حرکت را چندین بار تکرار کنید.

مرتبط  سماق و ۷ خاصیت شگفت‌انگیز آن برای سلامتی

فشار-آپ: این یکی از ساده ترین تمرینات برای انجام در خانه است. راحت بنشینید و پاهای خود را به اندازه عرض باسن از هم باز کنید. با یک پا به جلو بروید و بدن خود را پایین بیاورید تا هر دو زانو 90 درجه خم شوند. پای جلو را فشار دهید تا به حالت اولیه برگردید. این حرکت را با پای دیگر نیز تکرار کنید. باسن خود را از روی زمین بلند کنید. باسن خود را به زمین فشار دهید و هسته خود را محکم کنید. دوچرخه:

دوچرخه: برای یک ورزش ساده در خانه، به پشت دراز بکشید، دست ها را پشت سر و پاهایتان بالا ببرید و زانوهایتان را با زاویه 90 درجه خم کنید. همانطور که پای چپ خود را صاف می کنید، مچ دست چپ خود را به سمت زانوی راست حرکت دهید. روش دیگر، پدال زدن را تغییر دهید. کفش های خود را از روی زمین بلند کرده و روی انگشتان پا بلند کنید، سپس آنها را پایین بیاورید. این کار را چندین بار تکرار کنید. با سرعت راحت شروع کنید و به تدریج سرعت را افزایش دهید.

به یاد داشته باشید قبل از ورزش بدن خود را گرم کنید و بعد از یک تمرین خانگی ساده بدن خود را خنک کنید. با چند تکرار یا مدتی که برای شما راحت است شروع کنید و به تدریج با قوی‌تر شدن و راحت‌تر شدن، شدت یا مدت تمرین را افزایش دهید. به بدن خود گوش دهید و هرگونه تمرینی که باعث درد یا ناراحتی می شود را تغییر دهید یا متوقف کنید.

مرتبط  ۱۲ درمان خانگی سرفه خشک که همه باید بدانند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا