مد و زیبایی

۴ دانستنی غلط رایج درباره داشتن پوستی جوان

در این مقاله دلتاماگ می خواهد به طور مشترک برخی از رایج ترین و رایج ترین باورهای غلط در مورد پیری پوست را بررسی کند.

تصورات نادرست درباره پیری زودرس پوست چیست؟

برخی از مواردی که ما نه تنها به حفظ سلامت و زیبایی پوست خود کمک می کنیم، بلکه باعث پیری زودرس نیز می شوند. برای آشنایی با این باورهای غلط به مقاله زیر مراجعه کنید.

تصور نادرست: آسیب‌دیدگی اساسی پوست تا ۱۸ سالگی شکل گرفته است

این باور غلط می گوید آسیب پوستی قبل از 18 سالگی اتفاق می افتد و بعد از آن باید تلاش کنیم تا هزینه آن را بپردازیم و هیچ کاری نمی توانیم برای جلوگیری از آسیب انجام دهیم. اما در واقعیت، پوست به سرعت پیر می شود، بنابراین پیروی از یک رژیم مراقبت پیشگیرانه مهم است. برای این کار باید تعادل مناسبی را در مراقبت از پوست حفظ کنیم. پیری اتفاق می افتد و انسان نیز بخشی از آن است. او مرتب از ضد آفتاب استفاده می کند. جدی گرفتن این اصول ساده می تواند به جلوگیری از علائم پیری مانند چین و چروک، خطوط ظریف و لکه های پیری کمک کند.

مرتبط  سفید کردن پوست با یک ماسک خانگی

تصور نادرست: هرچه بیشتر لایه‌برداری انجام بدهید، بهتر است

لایه برداری سلول های مرده پوست را از سلول های پوست جدا می کند و محل مناسبی برای نمایان شدن لایه های جدید و شاداب پوست می دهد. اما هرگز خطر جذب بیش از حد پوست را نادیده نگیرید زیرا می تواند منجر به تحریک و خشکی پوست شود. بنابراین هرگز پوست خود را لایه برداری نکنید و تعداد لایه برداری در هفته را بسته به نوع پوست و شرایط خاص خود تنظیم کنید.

تصور نادرست: استفاده از ضدآفتاب فقط در روزهای گرم آفتابی و فضای باز ضرورت دارد

واقعیت این است که پوست ما اساساً در معرض آسیب نور خورشید حتی در روزهای کاملاً ابری قرار می گیرد، چه در داخل خانه یا خارج از منزل باشیم. حتی روزهای کوتاه و ابری پاییز و زمستان نیز آسیب های ناشی از آفتاب را خنثی نمی کند و در پاییز و زمستان حتما باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کرد. نور خورشید می تواند از میان ابرها، مه گذشته و حتی از طریق شیشه ببیند. بنابراین، اگر واقعاً می‌خواهید از پیری زودرس پوست جلوگیری کنید، باید از محصولات ضد آفتاب با حداقل SPF 30 استفاده کنید که در برابر اشعه‌های UVA و UVB 365 روز در سال محافظت می‌کنند. با این کار ساده اما مهم، خطر آسیب پوست و پیری زودرس پوست را تا حد زیادی کاهش می دهید.

تصور نادرست: هرچه مقدار محصول استفاده‌شده بیشتر باشد، نتیجه بهتر خواهد بود

چنین تصوری اشتباه است، زیرا استفاده بیش از حد از هر محصول با کیفیتی می تواند منجر به نتایج ناخواسته شود، به خصوص در مورد محصولات مراقبت از پوست ضد پیری.

مرتبط  با یک کش موهای خود را کوتاه کنید

پس زیاده‌روی در استفاده از سرم‌های پوستی یا مرطوب‌کننده‌ها نمی‌تواند باعث بهبودی‌های بیشتری در کیفیت پوست شود. کلید موفقیت در پیشگیری از پیری زودرس پوست، حفظ ثبات و نظم در استفاده از محصولات ضدپیری پوست است. رعایت دستورالعمل‌های ارائه‌شده برای هر محصول هم برای دستیابی به بهترین نتایج ضرورت دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا