دانستنی

خطرات هوش مصنوعی از نظر بیل گیتس

هوش مصنوعی و خطرات احتمالی استفاده از آن بسیاری از مردم را در سراسر جهان نگران می کند. بیل گیتس در یک پست وبلاگی افکار خود را در مورد خطرات هوش مصنوعی (AI) به اشتراک می گذارد. او نسبت به مزایایی که این فناوری برای آینده بشریت به ارمغان می آورد خوش بین است، اما افکار خود را در مورد مناطق خطر بالقوه به اشتراک می گذارد. ما را در دلتاماگ دنبال کنید.

خطرات هوش مصنوعی: واقعی اما قابل مدیریت!

در متن بالا، گیتس به طور خاص پنج خطر ناشی از هوش مصنوعی را مورد بحث قرار می دهد.

1. اطلاعات نادرست تولید شده توسط هوش مصنوعی می تواند برای فریب مردم یا تأثیرگذاری بر نتایج انتخابات مورد استفاده قرار گیرد. هوش مصنوعی فرآیند یافتن آسیب‌پذیری‌ها در سیستم‌های رایانه‌ای را ساده می‌کند و خطر حملات سایبری را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

3. هوش مصنوعی جایگزین کار بسیاری از مردم جهان خواهد شد. تحقیقات قبلاً نشان داده است که سیستم‌های هوش مصنوعی اطلاعات تولید می‌کنند و روندها را آشکار می‌کنند. در نهایت، دسترسی به ابزارهای هوش مصنوعی می‌تواند به این معنا باشد که دانش‌آموزان مهارت‌های اساسی مانند مقاله‌نویسی را از دست می‌دهند و از پیشرفت موفقیت‌آمیز آن‌ها جلوگیری می‌کند.

گیتس نقش مهمی در آینده هوش مصنوعی دارد. مایکروسافت – غول فناوری که تأسیس و مالک آن است – یکی از بزرگترین سرمایه گذاران OpenAI، رهبر توسعه هوش مصنوعی و خالق ChatGPT است.

مرتبط  کابوسی که به قیمت جان شما تمام خواهد شد

گیتس اعتراف می کند که او \” هیچ کس ” هيچ كس. با وجود همه پاسخ ها، امید است که مردم بتوانند این خطرات را کنترل کنند. گیتس نوشت: «آینده هوش مصنوعی آنقدرها که برخی فکر می کنند تیره و تار نیست و آنطور که دیگران فکر می کنند رویا نیست.

از تاریخ درس بگیرید

گیتس خاطرنشان کرد که اقدامات دولت ها، شرکت ها و افراد در گذشته امکان کاهش خطرات ناشی از فناوری های مدرن را فراهم کرده است و او معتقد است که این امر در مورد هوش مصنوعی نیز صادق است. گیتس به چندین روش اشاره می کند که بشریت قبلاً با پیشرفت های تکنولوژیک سازگار شده است.
برای مثال، امروزه مردم یاد گرفته اند که به کلاهبرداران اینترنتی اعتماد نکنند. کلاهبرداری هایی که در آن شخصی وانمود می کند که یک شاهزاده نیجریه است و در ازای به اشتراک گذاشتن شماره کارت اعتباری خود به مردم وعده مبالغ هنگفت پول می دهد.

به گفته بیل گیتس، وقتی مردم از کلاهبرداری آنلاین آگاه می شوند، از خطرات هوش مصنوعی نیز آگاه هستند. برخی معتقدند که به یک مسابقه تسلیحاتی منجر خواهد شد. گیتس نوشت: «جلوگیری از مسابقه تسلیحاتی یک نگرانی بزرگ برای بزرگسالان است. همچنین دیدگاه بیل گیتس برای بیکاری و گسترش هوش مصنوعی جایگزینی افراد با مشاغل جدید است.

به جای عواقب بلند مدت روی عواقب کوتاه‌مدت و میان‌مدت تمرکز کنید

گیتس به جای اثرات طولانی مدت، مانند یک سیستم هوش مصنوعی قدرتمند که می تواند اهداف مستقل خود را ایجاد کند که با اهداف بشریت در تضاد است، فقط به اثراتی اشاره می کند که قبلاً وجود داشته یا به زودی در وب سایت خود ایجاد خواهند شد. . این بدان معنا نیست که گیتس این خطرات را جدی نگرفت. در اوایل سال جاری، گیتس به همراه دیگر رهبران فناوری بیانیه‌ای را امضا کردند تا کاهش خطر تخریب ناشی از هوش مصنوعی را در اولویت قرار دهند. همه گیری و جنگ هسته ای.

مرتبط  از ورزش برای افزایش عملکرد مغزتان کمک بگیرید

هوش مصنوعی ممکن است راه حل‌هایی برای مشکلاتی که ایجاد می‌کند ارائه دهد

گیتس پیشنهاد می کند که می توانید مشکلاتی را که ایجاد می کنید حل کنید. آشکارسازهای کاذب عمیق با هوش مصنوعی می توانند با اطلاعات نادرست تولید شده توسط این تکنیک مقابله کنند. او نوشت که سلاح‌های سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی، آسیب‌پذیری‌های امنیت سایبری هوش مصنوعی را قبل از بهره‌برداری از آن‌ها شناسایی و رفع می‌کنند. نگاه محتاطانه گیتس به هوش مصنوعی به جای توقف، بهتر شدن هوش مصنوعی را می طلبد. به عنوان مثال، OpenAI اخیراً راه اندازی گروهی را با تمرکز بر توسعه سیستم های هوش مصنوعی هوشمندتر از انسان ها اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا