بهداشت و سلامت

کشف علمی تازه برای جلوگیری از سفید شدن موها

مدت ها پیش، جلوگیری از ریزش مو غیرممکن بود. با افزایش سن، موهای سفید به تدریج افزایش می یابد تا زمانی که موهای غیر سفید روی پوست سر باقی می مانند.

این وضعیت برای بسیاری از افرادی که می خواهند روند پیری و اثرات آن را کند کنند، نگران کننده است. در مجله اینترنتی بنوان بمانید.

مطالعه‌ای برای جلوگیری از سفید شدن موها

تحقیقات جدید نشان می دهد که با افزایش سن، سلول های بنیادی غیر فعال می شوند و توانایی خود را برای حفظ رنگ مو از دست می دهند. محققان می‌گویند: «با کمک به رشد سلول‌های مرکز محفظه رشد فولیکول موی انسان».

چرا موها سفید می‌شوند؟

سلول‌های بنیادی خاصی (سلول‌هایی که می‌توانند به انواع مختلف سلول تبدیل شوند) توانایی منحصربه‌فردی برای حرکت بین نواحی مرتبط با رشد فولیکول‌های مو دارند. آنها سفید نمی شوند

جلوگیری از سفید شدن موها

تحقیقات انجام شده توسط دانشکده پزشکی گروسمن در نیویورک، بر اساس سلول های بنیادی به نام ملانوسیت در پوست موش است که در انسان نیز یافت می شود. . همچنین، روشی ممکن برای معکوس کردن الگوی ریزش مو یا جلوگیری از ریزش مو را نشان می دهد.

این مطالعه که در مجله Nature منتشر شده است، نشان می دهد که در طول رشد طبیعی مو، سلول های بنیادی معمولا به عقب و جلو می روند. و بین سلول‌های در حال رشد مو به عقب و جلو می‌روند.

در این مرحله است که ملانوسیت‌ها در معرض سیگنال‌هایی قرار می‌گیرند که بر رشد تأثیر می‌گذارند.

br>بر اساس تحقیقات با افزایش سن، ریزش مو و رشد مو، و بیشتر. ملانوسیت ها در سلول هایی به نام برجستگی فولیکول به دام می افتند.

مرتبط  درمان آلزایمر با مصرف غذاهای تخمیر شده

آن ها در آنجا می مانند و به جای اصلی خود رشد نمی کنند و به اتاقی که در آن بودند برمی گردند. به سلول‌های بنیادی ملانوسیت جذب می‌شود تا خود را تجدید کند.

محقق اصلی این مطالعه گفت: این مطالعه به اولین درک ما از نحوه عملکرد سلول‌های بنیادی ملانوسیت برای حفظ رنگ موی طبیعی کمک می‌کند.

>

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا