دکوراسیون داخلی

بهترین جا برای قرارگیری تلویزیون در منزل کجاست؟

تلویزیون مهمترین منبع حیات و مرکز انرژی خانه است. مردم زمان زیادی را جلوی تلویزیون می گذرانند، بنابراین توجه به نحوه تنظیم تلویزیون و نحوه قرار دادن تلویزیون در قسمت پذیرش بسیار مهم است. در این مقاله مجله اینترنتی بنوان بهترین قرار دادن پایه تلویزیون را توضیح می دهیم.

بهترین مکان قرارگیری میز تلویزیون

انتخاب مکان مناسب برای این وسیله در روحیه و سلامت چشم ها و همچنین زیباتر شدن دکوراسیون منزل نقش دارد.

نکات مهم در قرارگیری تلویزیون در پذیرایی

  • حفظ ارتفاع مناسب و استاندارد از سطح زمین تاثیر بسزایی بر سلامتی دارد اگر دمای تلویزیون بالاتر از حد معمول باشد، در نهایت باعث گردن درد و آرتروز در گردن می شود. ارتفاع تلویزیون باید به گونه ای باشد که میدان دید بیننده در مرکز صفحه نمایش دستگاه بیفتد. میانگین قد فردی که روی مبل می نشیند 105 سانتی متر است

    |

  • تلویزیون باید دور از منابع نور باشد، بنابراین تلویزیون را جلوی پنجره قرار ندهید زیرا پنجره نور را مسدود می کند، تصویر را تار می کند و به چشم آسیب می رساند.
  • تلویزیون نقطه کانونی است و بهترین مکان در جایی است که می توان از تمام نقاط خانه دید. مبل ها و صندلی ها را نباید پشت تلویزیون قرار داد.
  • بهترین راه برای تعیین برش عمودی است. بنابراین بهتر است مبلمان را جلوی تلویزیون قرار دهید تا فضایی راحت و صمیمی ایجاد شود. در یک اتاق نشیمن مستطیلی، بهترین مکان برای قرار دادن این واحد، عرض اتاق است، زیرا فضای دید خوبی را فراهم می کند.
  • فاصله بین مبلمان و تلویزیون باید به گونه ای باشد که به چشم آسیب نزند. در حالت استاندارد، فاصله بیننده و صفحه نمایش باید دو و نیم برابر قطر صفحه باشد.
  • بهتر است تلویزیون را در مکان های شلوغ مانند ورودی یا آشپزخانه قرار ندهید تا اعضای خانواده در حین تماشا استراحت کنند و به راحتی حرکت کنند.
  • بهتر است تلویزیون را نزدیک شومینه یا گرما قرار ندهید، زیرا در زمستان اغلب برای تماشای فیلم نزدیک منبع گرما می نشینید و نگاه نکردن به فاصله معمولی از صفحه نمایش باعث آسیب دیدن چشمان شما می شود.
مرتبط  با این وسایل دور ریز اتاق خواب را تزیین کنید

برای نصب تلویزیون دیواری چه نکاتی را رعایت کنیم؟

اگر خانه کوچکی دارید، می خواهید فضای زندگی آرامی داشته باشید یا فرزند کوچکی دارید، می توانید تلویزیون را روی دیوار نصب کنید. نصب تلویزیون بر روی دیوار باعث صرفه جویی در هزینه و فضای زندگی می شود. مکان ایده آل برای نصب تلویزیون روی دیوار جایی به دور از نور و ترافیک است که به شما امکان می دهد کیفیت تصویر را حفظ کنید و در حین تماشا آرامش داشته باشید. مهمترین عامل در قرارگیری تلویزیون دیواری رعایت ارتفاع استاندارد از سطح زمین است. ارتفاع تلویزیون از زمین باید با خط دید مطابقت داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است باعث آسیب به گردن شود. بنابراین نصب تلویزیون بالای شومینه توصیه نمی شود زیرا باعث گردن درد می شود و تلویزیون در اثر حرارت آسیب می بیند.

برای تزیین تلویزیون روی دیوار می توانید از قاب مناسب استفاده کنید. خانه خود را برای ایجاد یک دیوار زیبا با هزینه بسیار کم تزئین کنید. همچنین می توانید قفسه هایی را در اطراف تلویزیون قرار دهید تا فضایی برای لوازم جانبی فراهم کنید. برای زیباتر شدن خانه خود از زیباترین دکوراسیون ورودی دیدن کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا