بهداشت و سلامت

مضرات نوشیدن آب یخ

ضرر نوشیدن آب یخ بسیار بیشتر است و تنها فایده آن رفع تشنگی است. برای بهره مندی از فواید آب آشامیدنی، آن را در دمای اتاق بنوشید و از یخ یا آب یخ زده اجتناب کنید. در این مقاله از مجله اینترنتی بنوان در مورد مضرات نوشیدن آب یخ صحبت می کنیم.

مضرات نوشیدن آب یخ در طب هندی

برخی افراد بر این باورند که نوشیدن آب سرد یک عادت بد است که می تواند در درازمدت بر سلامتی شما تأثیر منفی بگذارد. این باور اغلب ریشه در طب سنتی هند دارد.

طبق طب سنتی هندی، آب سرد می تواند باعث ایجاد عدم تعادل در بدن شود و جذب مواد مغذی را به تاخیر بیاندازد و مانع شود. زیرا نوشیدن آب فراوان در دمای مناسب به سم زدایی بدن، تقویت هضم غذا و جلوگیری از یبوست کمک می کند. . علاوه بر این، نوشیدن آب سرد می تواند فرآیند طبیعی جذب مواد مغذی از غذای مصرف شده در طول هضم را مختل کند.

یکی دیگر از مضرات نوشیدن آب یخ افزایش گلودرد و احتقان بینی است. چندین مطالعه نشان داده اند که آب یخ ممکن است در کاهش ضربان قلب نقش داشته باشد. نوشیدن آب یخ می تواند عصب واگ را تحریک کند. این عصب بخش مهمی از سیستم عصبی خودمختار بدن است و می تواند ضربان قلب را کاهش دهد.بهتر است بعد از ورزش از آب یخ خودداری کنید. هنگامی که ورزش می کنید، بدن شما گرمای زیادی تولید می کند و نوشیدن آب یخ بلافاصله بعد از ورزش، به دلیل اختلاف دما، روی سیستم گوارش شما تأثیر منفی می گذارد.

  • نوشیدن آب یخ خطر یبوست را افزایش می دهد.
  • نوشیدن آب یخ به جای تسریع، آبرسانی مجدد را کند می کند.
  • نوشیدن آب یخ ممکن است در کوتاه مدت احساس بهتری در شما ایجاد کند، اما در درازمدت سطح انرژی بدن شما را کاهش می دهد.
مرتبط  این خوراکی‌ها چربی‌ بدن شما را نابود می‌کنند!

اگر از میگرن یا عفونت شدید سینوسی رنج می برید، باید از نوشیدن آب یخ به طور منظم خودداری کنید. نوشیدن آب سرد بر مجاری تنفسی و بینی تاثیر می گذارد که تنها منجر به میگرن می شود. در نتیجه این مشکل خطر چاقی را افزایش می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا